Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων
Διεύθυνση: Μιχάλειο Κτίριο, Μιχάλων 8, 82100 Χίος
Τηλέφωνο: 22710 35111, 35000

Διοικητής Ανθρώπινου Δυναμικού, Διοικητικό στέλεχος, Σύμβουλος επιχειρήσεων

Σκοπός των τμημάτων είναι η παροχή στους φοιτητές θεωρητικής και πρακτικής εκπαίδευσης σε θέματα που αφορούν την Λειτουργία, Οργάνωση και Διοίκηση Οικονομικών Μονάδων. Επιπλέον τους προσφέρονται εξειδικευμένες γνώσεις στους τομείς της Επιχειρησιακής Έρευνας, Ναυτιλίας, Τουρισμού, Συνεταιρισμών και Δημοτικών Επιχειρήσεων.

Εξάμηνο 1ο
Αρχές Οικονομικής Ι, Γενικά Μαθηματικά, Αρχές Γενικής Λογιστικής, Αστικό Δίκαιο, Προγραμματισμός Η/Υ Ι, Επιχείρηση και Κοινωνία, Ανθρώπινες Σχέσεις στην Εργασία, Ελληνική Δακτυλογραφία σε Η/Υ

Εξάμηνο 2ο

Εξάμηνο 3ο